PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=90364}

Tajemnice Smallville

Smallville
7,1 36 064
oceny
7,1 10 1 36064
6,8 4
oceny krytyków
Tajemnice Smallville
powrót do forum serialu Tajemnice Smallville

Oglądać ?

użytkownik usunięty

Widziałem jeden odcinek Smallville na TVN..
Co prawda efekty były denne i nudne.. ale nie ocenia się książki po okładce.
Czy warto w ogóle zacząć oglądać ten serial ? ;)

ocenił(a) serial na 7

Warto warto , ,,, z czasem wciągnie , szału nie ma ale wiesz ma swoje lata , jeśli lubisz seria s-f zapraszam na arrow nr 1 s-f ;] i kręcony na 2013

nea_filmweb

Smallville i Arrow to fantasy a nie sci-fi.

ocenił(a) serial na 8
lesiu234

,, gatunek literacki lub filmowy używający magicznych i innych nadprzyrodzonych form, motywów, jako pierwszorzędnego składnika fabuły, myśli przewodniej, czasu, miejsca akcji, postaci i okoliczności zdarzeń. Fantasy jest na ogół odróżniane od science fiction oraz od horroru, przy założeniu, że względnie nie wchodzi w tematykę naukową (w sensie SF) lub tematykę grozy (ang. macabre). Jednak gatunki te w znacznym stopniu przenikają się. Wszystkie trzy mieszczą się w pojęciu fantastyki (ang. speculative fiction).''

Bartonson12

"Fantasy jest na ogół odróżniane od science fiction oraz od horroru, przy założeniu, że względnie nie wchodzi w tematykę naukową (w sensie SF)"

Sam nie rozumiesz tego co cytujesz.

ocenił(a) serial na 8
lesiu234

Oj jeju, wytłumacz mi w takim bądź razie jedno. Czemu Smallville i na theCW, i na AXNie, i nawet na polskim pieprzonym TVNie było podpisywane jako sci-fi a nie fantasy? Do fantasy możemy zaliczyć beznadziejną Grę o Tron, Merlina czy nasz świetny film który powinien dostać Oscara - Wiedźmin.

Bartonson12

Bo w theCW, AXN i pieprzonym TVN pracują takie móżdżki jak ty.

ocenił(a) serial na 8
lesiu234

Tsa, co najlepsze theCW to stacja która stworzyła ten serial. I panie ,,móżdżku'' racje się zapoznać jak to jest z telewizją. Każdy odcinek/film wysyłany jest pierwotnie do osób ,,wyższych'' którzy oceniają w jakiej kategorii mieści się dane dzieło, i nadają również jej poziom od ilu lat ma być puszczany. Pokazałeś swoją inteligencję. Dziękuje.

Bartonson12

"Fantastyka naukowa (ang. science fiction) – gatunek literacki lub filmowy, a także gier komputerowych o fabule osnutej na przewidywanych osiągnięciach nauki i techniki oraz ukazującej ich wpływ na życie jednostki lub społeczeństwa."

Ty chcesz do tego zaliczyć Smallville?

I nie przytaczaj tego cytatu:
"Razem z fantasy i horrorem, fantastyka naukowa zaliczana jest do fantastyki."

Bo w tych trzech gatunkach są elementy, które teraz na pewno nie istnieją, ale te z sci-fi w przyszłości mogą być rzeczywistością. Elementy fabuły Fantasy nigdy się nie wydarzą w rzeczywistości a te z horroru - prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy, czy duchy istnieją.

Więc jeszcze to:

"Inteligencja to dostrzeganie zależności (edukcja relacji), relacji i wyciągania wniosków (edukcja korelacji)."
"Syndrom grupowego myślenia – termin w psychologii społecznej oznaczający uleganie ograniczającej sugestii i naciskowi grupy. W wyniku narzuconej autocenzury członkowie grupy podlegającej temu zjawisku, zubażają dobrowolnie swoje zdolności intelektualne."

Jak jeszcze znajdę fajne cytaty z Wikipedii to wrzucę.

O, czekaj, tu mam kilka ciekawych:
1. "Twierdza Szczecin (niem. Festung Stettin) – pruska twierdza w Szczecinie, wzniesiona w latach 1724-1740, zlikwidowana w 1873 roku, reaktywowana przez władze hitlerowskie w czasie II wojny światowej."
2. "Louis Mahoney - brytyjski aktor."
3. "Bartsja (Bartsia L.) – rodzaj roślin należący do rodziny zarazowatych. Gatunkiem typowym jest Bartsia alpina L."

ocenił(a) serial na 8
lesiu234

Ale czym ty sie tutaj popisujesz? Skoro ludzie którzy zajmują się takimi rzeczami od lat, i twierdzą że to sci-fi to jest to sci-fi.

Bartonson12

Daj spokój. Chłop nie ma pojęcia o czym pisze ...

ocenił(a) serial na 3
lesiu234

w każdym temacie zrobisz z siebie cymbałka czy wybierasz

użytkownik usunięty

"Nie ocenia się książki po okładce" ??
Chyba raczej powinieneś zacząć od tego, że nie zaczyna się czytać ŻADNEJ książki od połowy, ani końca...
Jak chcesz się dowiedzieć czy warto oglądać ten serial, czy też nie, to po pierwsze zacznij go oglądać od samego początku...!!
W sumie, w formie "serialu" jest 10 sezonów, dalej już tylko w formie komiksu, więc oglądnij najpierw tylko CAŁY pierwszy sezon i już będziesz wiedział czy chcesz go oglądać dalej czy nie, PROSTE... :-)

ocenił(a) serial na 9

własnie skonczyłam ogladac wszystkie sezony, mam 28 lat i mi sie podobal...wciaga bardzo :))) polecam !

ocenił(a) serial na 9

Ja jestem w 3 sezonie i ogląda się fajnie.
Z odcinka na odcinek bardziej zaczyna wciągać

użytkownik usunięty

Efekty są bardziej komiksowe bo taki stał się klimat serialu.

Ja kilka dni temu obejrzałem wszystkie 10 sezonów. Pierwszy raz go zobaczyłem jakieś 3-4 lata temu na AXN, wtedy puszczali 4 sezony, potem jeszcze 5 i ten serial wycofali z ramówki, a resztę oglądnąłem wszystkie odcinki na internecie. Z mojego punktu widzenia, jeżeli lubisz gatunek SF, to jak najbardziej. 1-3 sezony nie wciągają tak strasznie, jak pozostałe, ale to normalka trzeba się z bohaterami zapoznać. Od 4 sezonu robi się już ciekawie a w szczególnośći 6 sezon jest bardzo dobry. Jestem pewien, że polubisz tam wyjątkową, znakomitą postać, jak np. Lex Luthor, moja ulubiona postać, Chloe, Oliver podobnie. Lana Lang fajna dziewczyna, zobaczysz. Obejrzyj pierwsze 3 sezony, a potem zdaj nam swoją relacje, odczucia. Pozdro.

ocenił(a) serial na 8

Smallville ma bardzo charakterystyczne i unikatowe efekty specjalne. I im dalej w las tym bardziej się one podobają. Slow motion, kule zatrzymujące się w powietrzu, korytarze powietrzne. Dla mnie to praktycznie dzieło sztuki ;) Na pewno coś ciekawego patrząc na cgishit w całym Holiłud.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones