PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34050}

Gwiezdne wrota

Stargate SG-1
7,7 27 077
ocen
7,7 10 1 27077
Gwiezdne wrota
powrót do forum serialu Gwiezdne wrota

Ten serial to absolutny majstersztyk, jedno z najlepszych dzieł science-fiction w historii ludzkości. Pierwszy raz oglądałem go jakieś dwanaście lat temu i już wtedy zrobił ogromne wrażenie. Ostatnio ponownie obejrzałem od początku do końca - i to jest sto razy lepsze niż zapamiętałem - zapewne dlatego, że dziecko nie wyłapie wszystkich smaczków. Serial jest jednocześnie lekki, zabawny i wprost niesamowicie pomysłowy - większość one-shotów z powodzeniem mogłaby robić za oddzielne dzieło i gdyby te pomysły jako pierwszy wykorzystał któryś z lepszych pisarzy to byłyby światową klasyką. Czytuję całkiem sporo sf, ale pomysłowość w tym serialu jest wprost wybitna. Pomysły świeże, oryginalne i świetnie poprowadzone.

Jedno z nielicznych dzieł kultury, którym się autentycznie "jaram", co z resztą chyba widać. Można pisać o tym dużo, ale napiszę tylko, że zazdroszczę tym, którzy go jeszcze nie oglądali - bo jego oglądanie mają dopiero przed sobą.

karras

ale mam hype po twojej wypowiedzi

karras

Oj, nie wiem jak komuś kto nie zna stargate podszedł by 1 sezon w dzisiejszych czasach. Raczej by to nie przeszło.

U mnie mimo sentymentu z jakiegoś powodu jednak Universe zajął 1 miejsce.

ocenił(a) serial na 10
Zetnakatel

Spokojnie podchodzi, oglądałem z kimś kto nie oglądał wcześniej i też był zachwycony.

ocenił(a) serial na 10
karras

wiecie gdzie można obejrzeć teraz serial online ?

ocenił(a) serial na 1
karras

Uważam że ignorujesz istotne kwestie tego serialu:
- Amerykanie jako przedstawiciele Ziemi
- Amerykanie są najważniejsi
- Amerykanie są najlepsi
- Amerykanie mogą wszystko
- Amerykanie ratują nie jedną Galaktykę
- Hipokryzja goni hipokryzję
Majstersztyk? - oglądałem kilka razy ten serial jak i pozostałe, ale za każdym razem odrzuca mnie ta cała "amerykańskość". Najbardziej irytujący jest Jack O'Neill i to przez 90% serialu. Najlepsze postacie Daniel Jackson, Jonas Quinn, Bra'tac. Jacob Carter, Ba'al. Najbardziej znienawidzona postać na równi z O'Neill to Samantha "Sam" Carter, a nawet bardziej. Już nawet odcinki z Rosjanami na tle całego serialu to jak powiew świeżości. Cały ten serial ma brzmienie jak propaganda Amerykanów. Nie chciałbym aby kiedykolwiek USA było przedstawicielem Ziemi - to byłaby tragedia.

ocenił(a) serial na 9
rool72

Oglądasz kilka razy seriale które oceniasz na 1. Masochizm masz widać we krwi. Na pewno są jakieś rosyjskie lub chińskie gdzie też ratują galaktyki. Tamtych nie oglądasz tylko tu się katujesz?

ocenił(a) serial na 1
mblaszczyk

Nie wiem czy szukasz zaczepki czy tylko bronisz tego serialu a moja wypowiedź uraziła Twoje uczucia wobec niego. Jeżeli chodzi o produkcje Rosyjskie czy Chińskie - nie wiem czy są ale za to u Japończyków jest tego cała masa z "czarodziejskim wiekiem" - 16 lat, które to osoby w tym wieku bronią jak nie całej Ziemi to niekiedy Galaktykę. Poza tym, oglądając dane tytuł kilka razy, widz zaczyna dostrzegać różne inne rzeczy aniżeli to co za pierwszym razem mu się podobało. Jeżeli, Ty oglądając np ten serial po raz kolejny i zawsze masz takie samo wrażenie jak za pierwszym razem (oh - ah) to zastanawiam się, kto tu jest Masochistą z dużą dozą powierzchniowości oraz klapki na oczach.

ocenił(a) serial na 2
karras

doskonały dla debili, to g.... pod każdym względem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones