Dominika Sell

Dominika Sell-Kukułka

7,0
482 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Dominika Sell

Jeśli chodzi o mnie, to moje serce podbiła głosem Sereny w "Pokemon XY". Moim zdaniem rola Sereny jest najlepszą w jej dubbingowej karierze. Po prostu rozczula. Sama aktorka ma z 31 lat, a umie doskonale podłożyć głos dziewczynie w wieku ok. 15. To nie byle jaki talent :)

Prócz tego była doskonała jako pyskata, choć urocza Nicole z filmu "Niekończąca się opowieść III". Świetna rola. Pierwsza jej rola dubbingową, którą usłyszałem. Również jako Marii w "Aryskotratach" pokazała klasę. Taki cienki głosik zrobiła, że myślałem, iż naprawdę mała dziewczynka jej podstawia głos. A tu niespodzianka :)

kronikarz56

Mała poprawka - Serena ma 10 lat, choć przyznam, że na taką nie wygląda. :D
I przyznam rację, że jest w tej roli genialna. Przez bodaj 3-4 pierwsze odcinki myślałem o niej w stylu ''może być, ale coś mi u niej nie pasuje'', aż tu nagle jak grom z jasnego nieba zrozumiałem, że pani Dominika co raz bardziej, lepiej i żywiej odgrywa swoją postać (nie musiałem się do niej zbytnio przyzwyczajać). Głos jest dosłownie idealny dla Sereny, chociaż czasami rażą mnie u Pani Sell (fajne nazwisko swoją drogą :D) wszelkiego rodzaju ''achy'', ''echy'' i inne ''ochy''. Kiedy nie trzeba to źle te stany odgrywa (zwłaszcza słychać to na początku serii XY). Na szczęście teraz jest to mniej wyczuwalne, ale jednak wciąż jest.

Nie wiem czemu, ale odnoszę wrażenie, że gdyby mieli zrobić re-dubbing Naruto, to Pani Dominika spisałaby się świetnie w roli Sakury (pani Joanna Pach niestety nie dała rady zastąpić cudowną Magdę Krylik w tej roli). Ma taki słodkawo-dziewczęcy głos z nutką zadziorności. Pasowałby myślę do tej postaci. Oczywiście jako zastępstwo za Krylik. :)

Ertix_Poke

Nie znam anime Naruto, ale wierzę Ci na słowo, poza tym ja po prostu kocham głos Sereny i w ogóle tę postać. Jest po przeurocza, do tego ta jej miłość do Asha... Cudowna... Wiem, że zdaniem twórców Ash ma wiecznie 10 lat niczym Piotruś Pan, a Serena jest w jego wieku, ale spójrzmy prawdziwe w oczy - wierzysz w takie bajki? Dla mnie Ash ma z 15 lat, Serena tak samo. Poza tym przyjrzyj się jej uważnie. Ona ma już piersi, widać to wyraźnie. Jak na 10 latkę to jest trochę zbyt dojrzała fizycznie, nie sądzisz? I za wysoka jak na 10 lat. Poza tym jak to jest, że z Asha robią takiego kurdupla? Prawie wszyscy są od niego wyżsi, tylko Dawn i May były od niego niższe lub w podobnym wzroście. Serena zaś chwilami wydaje się być wyższa od niego.

Głos pani Magdaleny Krylik jest też genialny. Wiem, że to ona pierwsza podstawiała głos Dawn, ale powiedzmy sobie szczerze - pani Beata Wyrąbkiewicz lepiej oddała głos Dawn. Pani Krylik ma doroślejszy głos, a pani Wyrąbkiewicz ma słodki, piskliwy głosik w sam raz dla takiej postaci jak Dawn. A pani Madzia jako Alexa jest fenomenalna.

Nawiasem mówiąc jeśli chcesz poznać, co było dalej z Ashem i Sereną już po akcji anime Pokemon, to zapraszam do czytania oraz komentowania mego bloga, na którym znajduje się seria opowiadań "ASH I SERENA NA TROPIE". Opowiada ona o przygodach drużyny rozwiązującej zagadki detektywistyczne w Alabastii i nie tylko. W skład drużyny wchodzą:
Ash Ketchum - lider i detektyw
Serena Evans - jego dziewczyna i asystentka, specjalistka od makijażu
Clemont Meyer - wynalazca, złota rączka drużyny
Bonnie Meyer - jego młodsza siostra, sekretarka drużyny
Dawn Seroni - przyjaciółka Asha, specjalistka od przebieranek
Max Hameron - dawny kompan Asha, geniusz komputerowy i haker

Oczywiście prócz nich pojawia się w mych opowiadaniach wielu bohaterów serii Pokemon. Szukam czytelników do megp bloga. Byłoby mi miło, gdybyś do nich dołączyła oraz rozreklamowała go wśród innych.

ashiserenanatropie.blog.onet.pl

kronikarz56

Ash na pewno ma znacznie więcej niż 10 lat

Brandon568

Zdecydowanie, w sezonie w Kalos musiał mieć znacznie więcej niż 10 lat. Stawiam, że miał tak około 15 lat, przynajmniej tyle i Serena także. W moich opowiadaniach zresztą podaję właśnie taki wiek, gdy bohaterowie wspominają przygody z Kalos :)

Brandon568

ASH JEST POSLUBIE Z DZEWCZYNOŁ OIMIENIU LILIE

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones